21 styczeń 2010

„Tak samo jak nie zadawszy sobie trudu nie da się kupić za pieniądze wiedzy czy zdolności, tak też nie da się posiąść nawyku czynienia dobra bez dbałości i gorliwości.” 

św. Efrem Syryjczyk

 Zuzia wstała o 9.30 i wszystko było o.k. Sama robiła dymka w maseczce. Nie było to super ale na prawdę dobrze. Potem z mamą Zuzia oklepywała się kamizelką The Vest. Na razie się jej podoba i oby tak zostało. Tatusia dzisiaj nie było prawie cały dzionek ponieważ odwiedzałem domy moich parafian z kolędą. W między czasie musiałem jeszcze jechać na radę pedagogiczną do szkoły. Do domu wróciłem wieczorem. Zuzia oczywiście bardzo na mnie czekała :))) Teraz już śpi.
Cieszymy się bardzo, ze Szanownym Państwu, którzy oglądają naszą stronę podoba się nasza Zuzieńka. Jest to jej pierwsza odsłona jakby na żywo , w ruchu na swojej stronie. Dziękujemy za cudowne maile , które do nas przysyłacie ze słowami wsparcia, radości i zrozumienia. Dzisiaj sami wiecie, że nie wielu jest ludzi których obchodzi los takich dzieci, nawet wśród bliskich. Wielu nazywa siebie dobrym, nie czyniąc prawie niczego oprócz pustej paplaniny, bez czynów -szczególnie czynów miłosierdzia. Natomiast w czynach języka, są nie do pokonania. O tym mówi dzisiaj w/w cytat św. Efrema. Ap.Paweł powiedział, że każdy powinien pokazać wiarę do czynów swoich, a nie od paplaniny i mówienia(kłamania), stwarzania fałszywych pozorów i pisania kłamliwych scenariuszy, jakoby „ja” jestem z nimi, stoję i podtrzymuję ich krzyż. Jezus Chrystus odpowiedział (również) takim : Ojcze, przebacz im, bo nie wiedzą, co czynią (Łk. 23, 33) . Amen.

Loading

Udostępniam na:

POMÓŻ MI!

"Boję się cierpienia,
kiedy choroba odbierze oddech"