24.XII.2009

„Bojaźń Boża wyższa jest ponad wszelką wiedzę; gdzie jej nie ma, nie znajdziesz niczego dobrego”

 

św. Efrem Syryjczyk


Zuzia wstała dzisiaj ok. 9.30. Była trochę marudna, ale to z powodu tego, że piecze ją „ciasteczko” i nie może zrobić siku. Po konsultacji z panią dr. podajemy jej furagin. Będzie dobrze. W dzień spała prawie 3 godziny. Na podwórko nie wychodziliśmy. Leci jej z nosa i troszkę pokaszluje. Trzymamy się. To nic. Od wczoraj jesteśmy przybici odejściem Agatki. Była i jest nam bardzo bliska, a szczególnie dla mnie. Rozmawiałem z ją często. Dzwoniłem i pytałem jak tam na studiach, jak zdrówko i w szpitalu gdy przebywała również wiedzieliśmy o wszystkim. Długo by o tym pisać. Może jak się troche pozbieramy, to napisze więcej. Teraz jest tak, że nie doczekała Bożego Narodzenia, a świętuje tak jak ja i wszyscy wyznania prawosławnego, tzn 7 stycznia. Pociesza mnie tylko fakt, że zdążyłem wysłać do niej kapłana z sakramentami namaszczenia olejami świętymi, pokuty i eucharystii. Dobrze że nie mamy tego na sumieniu i zdążyliśmy. Walczyli o nią wszyscy i żebyście wiedzieli jak. Pogrzeb w sobotę.
Kiedyś zapytano wielkiego starca o to, jaki człowiek jest najmądrzejszy. Odpowiedział, że ten który ma w sobie strach Boży, ponieważ jest to początkiem mądrości.Amen.

  Wszystkim naszym znajomym i tym których nie znamy i naprawdę wszystkim, którzy w tym okresie świętują Przyjście na świat Zbawiciela, Jezusa Chrystusa, życzymy błogosławionych świąt.
Niech będą spędzone w pokoju ducha, zdrowiu, w domu a nie w szpitalu, wśród rodziny a nie wśród lekarzy, za wigilijnym stołem a nie przy stole zabiegowym- w domu. Cieszcie się z każdego mrugnięcia oka, uderzenia serca, spadającej łzy, usłyszanego dobrego i tego mniej dobrego słowa, z przywitania człowieka, który jet prawdziwą ikoną Boga.
 – życzą 
 ks. Andrzej z żoną Krystyną
 dziećmi Dawidem, Szymonem i mukolinkiem ZUZIĄ.

Loading

Udostępniam na:

POMÓŻ MI!

"Boję się cierpienia,
kiedy choroba odbierze oddech"