7 styczeń-2010

„Chrystus się rodzi, sławcie! Chrystus z niebios, spotykajcie! Chrystus na ziemi, wznieście się na niebiosa! Śpiewaj Panu cała ziemio, z weselem zaśpiewajcie ludzie, albowiem się wysławił” (1 pieśń kanonu).

 Pierwszy dzień Bożego Narodzenia.
Nabożeństwo nocne rozpoczęliśmy o godz. 24.00, a zakończyliśmy o 2.15. Potem razem z moją Krysiunią śpiewaliśmy kolędę „Niebo i ziemia”- na głosy. Refren śpiewała cała cerkiew, czyli wszyscy obecni. Tak jest u nas przez wszystkie dni podczas tych nabożeństw.
 W nocy z Zuzią byli nasi chłopcy na zmianę. Po powrocie do domu spaliśmy do ok. 10.00(tzn – ja) Mama wstała wcześniej i szykowała śniadanie. Jest to pierwsze śniadanie na którym po całym okresie postu (40 dni) po raz pierwszy spożyliśmy mięso. Fajna sprawa. Chłopcy już ie mogli się doczekać.
N śniadanie przyjechał Edzio i Grażynka. Jest to normalnie nasz rytuał. Potem poszliśmy o godz. 13.00 na Bożonarodzeniowe Nieszpory( scs. wieczernia), a po niej pojechaliśmy na obiad do Edziów. Wróciliśmy wieczorem.
Dostaliśmy niezliczoną ilość sms-ów, maili, telefonów, kartek świątecznych z życzeniami skierowanych pod naszym adresem, a szczególnie pod dresem Zuzi. Bardzo dziękujemy Wam wszystkim za ciepłe słowa i życzenia. Niech i Was błogosławi Nowonarodzony. Jutro kolejny, drugi dzień świąt. Jutro też ukaże się artykuł z naszą historią oraz apelem o przekazanie 1% dla Zuzi w gazecie „Kurier Poranny”. Nie wiemy czy jest on dostępny w całej Polsce, ale tu na Podlasiu jest to bardzo popularne pismo. Pewnie będzie dostępna wersja elektroniczna na ich stronie .
Jemu chwała, na wieki wieków. Amen.

P.S.

 Nagrodę za odpowiedź na pytanie dotyczące powstania psalmu 50, wygrała Pani Marta Kisiel- moja dawna uczennica z L.O. Otrzymała w nagrodę książkę ” Jezus Chrystus w ikonografii”, którą wysłałem pocztą.Książkę tę można nabyć TU.

Zuzia jutro kończy antybiotyk.

Loading

Udostępniam na:

POMÓŻ MI!

"Boję się cierpienia,
kiedy choroba odbierze oddech"