Pan Zbigniew Stonoga z własnej inicjatywy chce pomóc dla Zuzi :)

Jacy jesteśmy wobec bliźniego, taki Bóg będzie wobec nas.
 św. Jan Złotousty

 

Kochani !
  Wstałem dziś rano i jak co dzień, przeczytałem wszsytkie swoje ukochane modlitwy, w których staram się modlić za wszystkich potrzebujących, a najbardziej chorych. Potem zawsze czytam ukochaną modlitwę, która znajduje się z tej stronie w zakładce "modlitwy".

Wczoraj, bardzo mnie poruszyła historia chorego na białaczkę Łukasza https://www.siepomaga.pl/glinko , który mieszka niedaleko nas. Pomoglismy jemu jak tylko możemy i będę się za niego modlił.
Akcję zbierania 500 000 zł. prowadził dla Łukasza Pan Zbigniew Stonoga.

Udało się i Łukasz już ma uzbieraną sumę. Daj Boże.
—————————————————————————————————
DZIŚ RANO włączyłem komputer i oniemiałem ze zdziwienia. 
Pan Zbigniew Stonoga , z własnej inicjatywy postanowił pomóc naszej Zuzi. 

https://www.facebook.com/zbigniewstonogaoficjalne/videos/1842558875970785/?fref=nf

Panie Zbigniewie. 
  Bóg często robi tak, że spośród swego stworzenia dobiera dla nas PRAWDZIWYCH członków rodziny, autentycznych, bezinteresownych. Definicja rodziny jest tylko jedna :

"Matką moją i braćmi moimi są ci, którzy słuchają Słowa Bożego i wypełniają je" 

 Łk. 18, 21

Z całego serca, pragniemy wraz z Zuzią , Panu podziękowac za Pana serce. Do niedawna Pana nie znalismy. Poznaliśmy Pana w telewizji, przy okazji wyborów. Dopiero wczoraj , gdy zobaczyłem akcję dla chorego na białaczkę Łukasza, zobaczyliśmy, że Pana czyny wpisują się i potwierdzaja słowa naszego Pana Jezusa Chrystusa:

"Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was, abyście szli i owoc wydawali i aby owoc wasz był trwały, by to, o cokolwiek byście prosili Ojca w imieniu moim, dał wam"  Jana 15,16

Zdajemy sobie sprawę, że są ludzie o wiele bardziej od nas potrzebujący. Tak jest na pewno i my sami takich znamy i ile możemy staramy się im pomagać. 

Zuzi choroba jest bardzo ciężka. Mo ona jedną z cięższych postaci mukowiscydozy tzw del 508/ del 508. 

Na chwilę obecną choroba już zniszczyła jej prawe płuco i weszła na lewe. Przeszczep płuc kosztuje w Wiedniu ponad 500 000 zł. O przeszczepie decyduje stan zniszczenia płuc i wiele innych czynników. Daj Boże jak najdłużej, by Zuzia miała swoje płuca.

Nie dawno został wynaleziony lek Orkambi i w najbliższych miesiącach na terenie Unii Europejskiej zostanie zarejestrowany lek firmy Vertex – Orkambi czyli połączenie lumacaftoru i ivacaftoru. Lek jest przeznaczony dla chorych z podwójną mutacją genu F508del. Czyli dokładnie na taką mutację jak ma Zuzia. 

Koszt rocznej terapii ocenia się na około 300 000 dolarów. Leku, z dużym prawdopodobieństwem, na początku jego funkcjonowania na terenie UE nie obejmie refundacja. Czy od razu bedzie można podac taki lek dla Zuzi, tego nie wiemy. Decydują lekarze. Lecz cena tego leku, a dokładniej biorąc , tylko roczna kuracja – jest powalająca. Nie do przejścia. O tym na razie nie myślimy.

Da Bóg dzień, da i wyżywienie. Moja mam mówiła: Bóg nie jest bez miłosci, a świat nie bez dobrych ludzi – takich jak Pan Zbigniew Stonoga.

Wraz z całą naszą rodziną, a najbardziej z Zuzią, po ludzku, po kapłańsku- z serca bardzo dziękujemy. 

Prosze, żeby Pan nie zaniechał swojej misji pomagania ludziom potrzebującym. Nie ma nic wyższego od pomocy swemu bratu . Bedę Pana duchowo zawsze wspierał !

Żebrak i człowiek potrzebujący zaspokajany jest przez Boga, bowiem Bóg nie pozostawia nikogo, a ty odsyłając biednego pozbawiasz siebie zaszczytu, który dał ci Bóg i oddalasz od siebie Jego łaskę.

Pokochaj żebraków, abyś i sam poprzez nich otrzymał łaskę od Boga.
 św. Izaak Syryjczyk
 

Obdarowuj biednych, a oni zjednają tobie Sędziego.
  św. Nil z Synaju
 

Ślepiec, nad którym zlitowano się jest dobrym przewodnikiem do Królestwa Niebios.

Dając człowiekowi otrzymujemy od Boga.
św. Filaret 

Ofiarę dajesz człowiekowi, a otrzymuje ją Chrystus.

Ręka biedaka jest skarbnicą Chrystusową. To co otrzymuje żebrak Chrystus otrzymuje.
 św. Jan Złotousty
Dając temu, który leży na ziemi dajemy temu, Który siedzi w niebie.
św. Grzegorz Dialog

Loading

Udostępniam na:

POMÓŻ MI!

"Boję się cierpienia,
kiedy choroba odbierze oddech"