Środa – 4.XI.2009

„Zanim powiesz słowa, zbadaj jakie będzie jego oddziaływanie, a nawet jeszcze surowiej: zanim coś uczynisz, zbadaj co czyn ten o tobie powie, bowiem czyny są silniejsze od słów.”

św. Filaret metr. moskiewski

 
 Zuzia nie była dzisiaj na świeżym powietrzu. U nas na Podlasiu było i jest bardzo zimno. Ciekawe jak tam było u Was w całej Polsce? Zunik spała dzisiaj krótko. Mam nadzieję, ze pójdzie wcześniej spać. Znając jednak swoje dziecko- WĄTPIĘ :(((. W chwili obecnej rozrabia na całego na dole ( chodzi o piętro domu) z chłopcami. 
 Cieszę się bardzo z tego powodu, że coraz więcej osób daje nam znać, że czyta stronę naszej Zuzi. Przede wszystkim jednak miło jest, że pytacie o jej zdrowie. Cieszymy się również, że bardzo podobają się Wam teksty św.Ojców, które zamieszczamy codziennie i to codziennie inny.
 Dzisiaj św. mertopolita Filaret mówi nam o naszym postępowaniu. Postępowaniu nie na tą chwilę, lecz postępowaniu w odniesieniu do przyszłości. Co dzisiaj uczynisz (np. w wieku młodzieńczym, bez zastanowienia), to będzie ci dane, oddane, pokazane w czasie późniejszym. Czasami wtedy już nie ma odwrotu. Nie da się cofnąć. Nie da się naprawić, choć? – u prawdziwego chrześcijanina, zawsze się da naprawić. Sposobem na to jest – ofiara, pokuta. Tylko nie wiadomo jak długo będzie trzeba tą pokut e nieść??? Warto więc drodzy bracia i siostry pamiętać słowa św.ap. Pawła Pokaż mi wiarę od czynów twoich.
 Żeby zrozumieć co nieco, może zacytuję słowa pewnej mądrej osoby :
 

 Trzeba przeżyć ból – by opisać cierpienie. Trzeba dotknąć nieba – by rozkosz zapisać. Trzeba stracić nadzieję – by cenić złudzenia. Trzeba przeżyć wczoraj – by obudzić się dzisiaj. Trzeba najpierw zgubić – żeby zacząć szukać. Trzeba być samemu – by cenić we dwoje. Trzeba zamknąć drzwi – żeby ktoś zapukał. Trzeba się zapytać – by ktoś wskazał drogę. Trzeba poznać brutalność – by docenić tkliwość. Trzeba przestać bywać – by znów odczuć bycie.(…) Trzeba najpierw umrzeć – by rozpocząć życie…
 Amen.

Loading

Udostępniam na:

POMÓŻ MI!

"Boję się cierpienia,
kiedy choroba odbierze oddech"